Pilates

 

Neseďte doma, přijďte si zacvičit

 

 

V dnešní hektické době máme všichni stále co dělat. Když máme za sebou zaměstnání, vydolujeme zbytky sil na péči o děti, domácnost, zahrádku, domácí mazlíčky a v neposlední řadě i naše drahé polovičky.

Mobily a jiné přístroje mají nabíječky, kde se jim dobijí baterie. A jak můžeme zregenerovat my? Jedna z možností je svalit se večer do postele a usnout při sledování nenáročných televizních programů pravidelně prokládaných reklamami na zboží a služby, které ke spokojenému a šťastnému životu vůbec nepotřebujeme. Někdo stráví pěkný večer se zajímavou knihou, ale pro mnohé z nás, kteří celý den v práci zírají do blikajících monitorů, je to nad schopnosti unavených očí (často trpící tzv. stařeckou vetchozrakostí). Mnohem účinnější je přijít do prostředí, které nám umožní alespoň na chvíli zapomenout na všechny starosti a věnovat se samy sobě.

Více než rok se pravidelně scházíme v nově vybudované malé tělocvičně sportovního areálu Na Korunce na cvičení PILATES (viz informace na jiném místě Zpravodaje). Název cvičení mnozí znají, ale málokdo má správnou představu o jeho skutečném obsahu. Na prvních hodinách má člověk pocit, že se jedná jen o nenáročné protahování. Postupně však pod vedením zkušené lektorky Lucky zjišťujeme, co všechno za svaly a šlachy máme v těle; jen je neumíme správně používat. Po desítkách lekcí nás tělo začíná poslouchat a unavená záda přestávají bolet. Pro ty z nás, kteří mají nějaké zdravotní problémy (s rameny, koleny, kostrčí, kyčlemi, apod.) Lucka vždycky vymyslí náhradní variantu cviku, aby nebylo nutné jen závistivě sledovat ostatní. Na rozdíl od aerobiku, kdy je třeba se soustředit na posloupnost jednotlivých kroků a cviků, můžeme úplně vypnout a jen poslouchat lektorku, která má s námi trpělivost i po padesáté podrobně vysvětluje co, jak a kolikrát máme dělat a jak správně dýchat.

Shodneme se na tom, že občas se nám na cvičení moc nechce, ale po skončení jsme plné energie a zvládneme s úsměvem i souboj s hromadou nádobí nebo s žehličkou.

Srdečně zveme do našich řad další zájemce. Užijme si výhodu, že nemusíme nikam jezdit. Pilates je vhodný pro všechny věkové kategorie a osoby v jakékoli kondici, které se jednotlivé cviky přizpůsobí.

 

Kontakt

Areál správce
tel. +420.728 160 138        

Chata správce
tel. +420.602 663 354

NÁMĚTY ...
PŘIPOMÍNKY ...
STÍŽNOSTI ...

Loading...

Sportovní oddíly

Krátké zprávy

Běchovická korunka 2024

Záříjová Běchovická korunka 2024 se uskuteční 4.září 2024 


Od září na areálu streatdance a cvíčo pro děti do 7 let

od září zahajujeme spolupráci se společností www.doublecookies.cz