Jste zde: Domácí stránka |
Sokol Běchovice > Sportovní oddíly > In-line > Historické výsledky > 1.ročník Mistrovství ČR v in-line bruslení na silnici 2008

45kB

Byly to především bodovací závody, které svou zajímavostí dokazují, že tato forma inline bruslení je divácky atraktivní. Na startu byli všichni reprezentanti, kteří se letos zúčastnili ME juniorů v Dánsku a ME seniorů v Německu a byli na domácím mistrovství úspěšní.
V mužích byl zajímavý souboj oddílových kolegů O.Suchého a M.Krupky (oba BZK Praha), kteří se podělili o vítězství na 1500m a získali i většinu bodovaných umístění v závodě na 5000m. V ženách kromě vítězky K.Novotné prokázala výkonnostní růst Kamila Nováková (BZK Praha) i když konkurence v této kategorii je tradičně malá. V juniorech A zvítězil Jakub Apeltauer, ale na druhém místě se velmi dobrými výkony představil Lukáš Trnavský (Fila black ice), v juniorkách A byla první Nikola Kubelková (BZK Praha), když zvítězila na všech tratích. V juniorech B zvítězil s převahou Adam Adlt (BO Žďár) a v juniorkách B si dvěma prvními místy zajistila celkové prvenství Lenka Záhumenská (BZK Praha) před stále se lepšící nadějnou Klárou Prokopovou (BK Náchod).
Je potěšitelné že se mezi rychlobruslaři, kteří tomuto sportu dominují, začínají objevovat nové tváře např.Nikol Hlůšková, L.Trnavský, Lukáš Vevera a další z nových oddílů. Inline bruslení je to jenom ku prospěchu.